Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Usuwanie przebarwień – poznaj różne sposoby na pozbycie się szpecących znamion i pieprzyków

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przebarwienia, obok zmarszczek, to najczęstsze defekty estetyczne lokalizujące się na twarzy. Skuteczna walka z przebarwieniami jest jak najbardziej możliwa. Służą do tego celu różnego rodzaju peelingi i zabiegi laserowe. Poznaj skuteczne metody usuwania przebarwień, dostępne w najlepszych klinikach medycyny estetycznej.

Jak powstają przebarwienia?

Najczęściej mamy do czynienia z powstawaniem przebarwień w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce lub po prostu są one jednym z efektów starzenia się skóry. Duże znaczenie ma ekspozycja skóry na słońce. Promieniowanie UV przyczynia się do powstawania przebarwień zwłaszcza w połączeniu z czynnikami hormonalnymi (ciąża, menopauza, okres dojrzewania).

Peelingi medyczne na przebarwienia

Jednym z zabiegów na przebarwienia rekomendowanym przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie jest peeling Retises CT Yellow Peel. Jest to preparat o wysokim stężeniu retinolu i witaminy C. Peeling ten działa silnie rozjaśniająco i złuszczająco, pobudza naturalne procesy odnowy skóry. W efekcie nie tylko znikają przebarwienia, ale też skóra staje się ujędrniona i zagęszczona, a zmarszczki stają się płytsze i wygładzone. Zabieg ten określany jest mianem nanopeelingu, ponieważ działa w głębokich warstwach skóry intensywniej niż tradycyjne peelingi medyczne. W drugiej dobie po zabiegu skóra staje się napięta i podrażniona. Po 3-4 dniach rozpoczyna się proces złuszczenia naskórka, który trwa kilka dni. Po tym czasie skóra staje się widocznie jaśniejsza, młodsza i zdrowsza.

Usuwanie przebarwień laserem nieablacyjnym

Laser frakcyjny nieablacyjny skutecznie usuwa przebarwienia, nie naruszając przy tym powierzchni naskórka. Urządzenie jest bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Przykładem jest laser Harmony Alma DYE-VL, który emituje światło z przedziału od 500 do 600 nm o wysokim powinowactwie do melaniny. Po kontakcie z przebarwieniem powoduje rozbicie barwnika i jego usunięcie. Efektem jest zanik szpecącej plamki i wyrównanie kolorytu cery. Najbardziej widoczne rezultaty nieablacyjnego laserowego usuwania przebarwień można uzyskać po wykonaniu serii około 3-6 zabiegów w czterotygodniowych odstępach

Ablacyjny laser na przebarwienia

Laser frakcyjny ablacyjny, np. Harmony Alma Ipixel to sposób na redukcję szczególnie uciążliwych przebarwień. Działanie ablacyjne polega na naruszeniu zewnętrznej warstwy naskórka, poprzez odparowanie wody, co powoduje efekt złuszczenia. Dzięki temu zmiany pigmentacyjne zostają szybko zniwelowane. Jednocześnie skóra pobudzana jest do rozpoczęcia procesów naprawczych, dzięki czemu staje się gładka i napięta. Ewentualny dyskomfort podczas zabiegu łagodzony jest strumieniem zimnego powietrza. Dla uzyskania optymalnych efektów wystarczą 3-4 zabiegi.

Efekty usuwania przebarwień

Specjalistyczne zabiegi są w stanie całkowicie usunąć szpecące przebarwienia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod wpływem różnego rodzaju czynników (promieniowanie słoneczne, zmiany hormonalne, leki) mogą utworzyć się nowe zmiany pigmentacyjne. Warto więc na co dzień stosować profilaktykę przeciw przebarwieniom, która opiera się przede wszystkim na stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV. Laserowe usuwanie przebarwień oraz peelingi medyczne można powtarzać, a więc jeśli na Twojej twarzy znów pojawią się nieestetyczne plamki, od razu skieruj swoje kroki do kliniki medycyny estetycznej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o profesjonalnym usuwaniu przebarwień, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Author

Comments are closed.

Pin It