Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Usuwanie przebarwień – jak radzi sobie z nimi laser?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przebarwienia na twarzy to powszechny problem wśród kobiet i mężczyzn. Do ich powstawania przyczynia się wiele czynników, w tym promieniowanie słoneczne, gospodarka hormonalna, zażywane leki, wiek. Jak poradzić sobie z przebarwieniami? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest laseroterapia. Wyjaśniamy, jak nowoczesne lasery medyczne radzą sobie z usuwaniem przebarwień.

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia to płaskie zmiany skórne, które powstają na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze. Przybierają one różną wielkość, kształt i zabarwienie, ale zawsze są ciemniejsze od otaczającej je skóry. Główną przyczyną powstawania przebarwień jest ekspozycja skóry na promieniowanie ultrafioletowe (emitowane przez słońce lub lampy solaryjne).

Zmiany pigmentacyjne na skórze mogą tworzyć się również pod wpływem zaburzeń hormonalnych, zmian zapalnych, a także przyjmowanych leków. Wraz z wiekiem osłabieniu ulega bariera ochronna skóry i zwiększają się tendencje do powstawania przebarwień. Obok zmarszczek jest to jeden z najczęstszych objawów starzenia się skóry (stąd określenie „plamy starcze”).

Laserowe usuwanie przebarwień

Do laserowego usuwania przebarwień służą takie technologie, jak: pikosekundowa, nanosekundowa czy tulowa. Urządzenia te są w stanie całkowicie uporać się z problemem przebarwień. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia lub po zastosowaniu kremu znieczulającego. Lekarz celuje wiązkę lasera wprost na przebarwienie skórne. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę i zamieniane w energię, która rozbija barwnik na mniejsze fragmenty, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć.

Lasery działają tylko na przebarwienia, nie uszkadzając tkanek otaczających. Małe, powierzchniowe plamki można usunąć już podczas jednego zabiegu. Zazwyczaj jednak konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby uzyskać pożądane efekty. Ekspeci z Kliniki Ambroziak Dermatologia Kliniczna: Warszawa, Wilanów zalecają wspomaganie laseroterapii zabiegami depigmentacyjnymi oraz głęboko złuszczającymi peelingami chemicznymi. Plan terapii oraz częstotliwość zabiegów ustala specjalista wykonujący zabieg.

Skuteczna laseroterapia – tylko w klinice medycyny estetycznej

Zabiegi laserami medycznymi wykonywane są przez lekarzy medycyny estetycznej. Na usuwanie przebarwień należy więc zapisać się do sprawdzonej kliniki. Jeśli szukasz zaufanego miejsca w swojej okolicy, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji. Kliniki medycyny estetycznej oferują nowoczesne zabiegi laserowe oraz inne zabiegi na przebarwienia.

Laserowe usuwanie przebarwień wykonywane przez doświadczonego lekarza potrafi całkowicie rozwiązać problem przebarwień. Specjalista najpierw przeprowadza wywiad z Pacjentem, aby dobrać odpowiednią metodę. Konsultacja lekarska konieczna jest również w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zastosowania laseroterapii. Decydując się na zabieg wykonany przez specjalistę, dbamy o swoje bezpieczeństwo i skuteczność terapii.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie uchronić nas przed powstawaniem nowych zmian na skórze. Aby ich uniknąć, trzeba zadbać o odpowiednią profilaktykę, czyli przede wszystkim ochronę przeciwsłoneczną skóry. Kremy z filtrem na twarz warto stosować nie tylko latem, ale też o każdej porze roku, niezależnie od nasłonecznienia.

Author

Comments are closed.

Pin It crx.pl zobacz wiecej zobacz wiecej