Ad
Ad
Ad
Turystyka

To pyszne tureckie danie, które nie jest kebabem

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zaryzykujemy stwierdzenie, że nie ma osoby, która nie kojarzyłaby Turcji z kebabem. To niemal naturalne, że myśląc o Turcji myślimy o kebabie. Wszak Turcja jest ojczyzną kebabu. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Zresztą, aby się o tym przekonać, wystarczy spróbować kebabu w Turcji. Ale Turcja to nie tylko kebab, chociaż turecki kebab jest przepyszny.  W Turcji można znaleźć także wiele innych pysznych potraw. Co ciekawe, jest wiele potraw, o których nie wiedzą nawet ci, którzy kochają tureckie smaki i klimaty. W tym miejscu koniecznie trzeba wspomnieć o krewetkach w cieście kadayif.

Krewetki w cieście kadayif

To danie może być wielu osób zupełnie nieznane. Często kojarzone jest z Grecją, gdzie znane jest jako krewetki w cieście kataifi. Faktem jest, że danie to pochodzi z regionu Morza Śródziemnego i można je znaleźć zarówno w Turcji, jak i w Grecji. Zarówno Grecja jak i Turcja są krajami, które ze względu na swoje położenie geograficzne obfitują w owoce morza. Podczas wakacji w Turcji można znaleźć pyszne i tanie krewetki, owoce morza i muszle. Wszystko, co można znaleźć w oceanie, znaleźć można też w lokalnych restauracjach i knajpkach. Zresztą owoce morza są proste w przygotowaniu, a smakują wyśmienicie.

Co to jest ciasto kadayif/kataifi?

Ciasto kadayif zazwyczaj wykorzystywane jest do przygotowania deserów. Jest podstawą bardzo słodkich deserów. Ciasto przypomina cienkie niteczki. Tak naprawdę jest to ciasto filo, które przybiera inną formą niż ta, pod którą ją najczęściej oglądamy. Jak już wspomnieliśmy, ciasto to można wykorzystać do przygotowania różnego rodzaju słodkich deserów. Można z niego przyrządzić kunafa lub właśnie… kadayif. Czyli połączenie ciasta z masłem i orzechami. Jest to bardzo pyszny, ale niezwykle słodki deser.

Ciasto można również wykorzystać do przygotowania słonych przekąsek. I tutaj właśnie pojawiają się wspomniane wcześniej krewetki w cieście kadayif. To nic innego, jak krewetki zawinięte w ciasto kadayif, które później pieczone są w piekarniku. Można je podawać na ciepło lub na zimno z wieloma dodatkami. Koniecznie trzeba ich spróbować, jeśli jest się na wakacjach w Turcji. To proste,

Author

Comments are closed.

Pin It