Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Prawidłowe oznakowanie dróg: podstawa bezpieczeństwa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na drogach codziennie dochodzi do kolizji zagrażających zdrowiu i życiu kierowców oraz pasażerów. W ubiegłym roku liczba zgłoszonych kolizji wynosiła aż 422 627. Na bezpieczeństwo na drogach wpływa wiele czynników – natężenie ruchu, warunki atmosferyczne, ostrożność kierowców oraz prawidłowe oznakowanie dróg. Ostatni czynnik ma szczególnie duże znaczenie na odcinkach, gdzie zmieniono organizację ruchu. Do czytelnego oznaczenia dróg służą znaki i urządzenia BRD. Jak powinny być zamocowane, aby nie zmieniały swojego położenia niezależnie od warunków? Sprawdź!

Solidne podtrzymanie znaków drogowych i innych oznaczeń

Każda osoba prowadząca pojazd musi bezwzględnie stosować się do poziomych i pionowych znaków drogowych oraz urządzeń BRD, czyli pachołków, słupków, lamp ostrzegawczych czy progów zwalniających. Wszystkie te elementy informują o stałych zasadach obowiązujących na danym obszarze oraz wyznaczają zasady poruszania się w niecodziennych sytuacjach, na przykład kiedy odcinek jest remontowany czy droga zostanie zwężona. Obowiązek czytelnego, jednoznacznego oznaczenia jezdni spoczywa na barkach jednostek zarządzających drogami oraz przedstawicieli firm zajmujących się przebudowami czy konserwacją nawierzchni.

Każdy znak umieszczony na drodze powinien być odpowiednio zamocowany. Niedbałość w tym zakresie może mieć fatalne konsekwencje. Na skutek silnego wiatru czy lekkiego otarcia z pojazdem znak może się przewrócić albo przechylić, co wprowadzi na drodze chaos. Jeszcze do niedawna powszechne było obciążanie pionowych oznaczeń workami z piaskiem czy nawet felgami. Dzisiaj takie rozwiązania są niedopuszczalne. Na polskim rynku działają firmy zajmujące się produkcją podstaw drogowych zapewniających znakom stabilność w każdych okolicznościach.

Nowoczesne rozwiązania                                                       

Nowoczesne produkty służące do ustabilizowania znaków prezentowane są na stronie nicrobase.pl. Polski producent podstaw drogowych oferuje mobilne, proste w transporcie i składowaniu podstawy o wysokiej odporności na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Co ważne, zabezpieczenia produkowane są z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu. W sprzedaży znajdują się dwa rodzaje podstaw: małe (20 kg) oraz duże (30 kg). W każdej z nich znajdują się uniwersalne otwory montażowe dostosowane do konstrukcji większości znaków.

Author

Comments are closed.

Pin It upe-printco.pl obat-polska.pl -cccv.org