Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna pasywne – co warto o nich wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Decydując się na budowę domu warto pomyśleć o tym, w jaki sposób nasz dom będzie zabezpieczany przed chłodem i ucieczką ciepła z wewnątrz.  Poza nowoczesnymi metodami dociepleniowymi warto wybrać również okna pasywne, które przyczynią się do zmniejszenia uciekania energii i ciepła nawet o 45%! Co warto wiedzieć o oknach pasywnych? Czy to rozwiązanie idealne do każdego domu?

Nowoczesne okna pasywne – jak wpłyną na nasz komfort?

Szukając sposobów na zabezpieczenie naszego domu przed chłodem wydaje się, że okna pasywne są idealnym rozwiązaniem – wybierzmy je zamiast klasycznych okien PCV czy okien aluminiowych. Nowoczesna stolarka okienna tego typu odznacza się solidną budową i konstrukcją oraz niskim współczynnikiem Uw, czyli współczynnikiem przenikalności ciepła – pamiętajmy, im niższy współczynnik, tym lepsza izolacja przed chłodem. Jeszcze do niedawna to okna energooszczędne zapewniały najlepszą ochronę (na poziomie 1). Okazuje się jednak, że okna pasywne mogą zaproponować jeszcze lepsze parametry, osiągając wartość Uw 0,8. Co stoi za tak dobrymi parametrami technicznymi tych okien? Czy okna pasywne sprawdzą się w każdym domu?

Jak zbudowane są okna pasywne?

Budowa okien pasywnych wskazuje, co odpowiedzialne jest za tak dobre parametry utrzymywania ciepła. Podstawą jest tu system trzyszybowy – projektanci i producenci ustawiają szyby w odpowiedniej odległości względem siebie, aby poprzez nie mogła do wnętrza wpadać odpowiednia ilość światła. Szyby pokryte są powłoką niskoemisyjną. Na uwagę zasługuje również rama – w jej przypadku zrezygnowano z elementów aluminiowych, gdyż materiał ten może tworzyć tzw. mostki ciepła. Okna pasywne wpłyną znacząco na nasz komfort i poprawią jakość życia. Wpłyną one również niebagatelnie na wysokość naszych rachunków za ogrzewanie.

Author

Comments are closed.

Pin It Barowy stół kuchenny i dwa taborety live url le-prestige.pl