Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Modna i funkcjonalna łazienka – wanny asymetryczne

Pinterest LinkedIn Tumblr

Urządzając nowoczesne pomieszczenia łazienkowe, właściciele przywiązują dużą wagę do tego, aby okazały się praktyczne i atrakcyjnie się prezentowały. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest odpowiednio dopasowana wanna. W wielu wnętrzach wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem mogą okazać się wanny asymetryczne. Co warto o nich wiedzieć?

Jaka wanna do małej łazienki?

Akcesoria o niesymetrycznych kształtach mogą okazać się najlepszą opcją w małych pomieszczeniach. Wiele osób twierdzi, że w niewielkich łazienkach możliwe jest wyłącznie zamontowanie kabiny prysznicowej. Warto jednak wiedzieć, że wanny asymetryczne mogą posiadać wiele nietypowych kształtów i wymiarów, dzięki którym dopasować je można do wielu przestrzeni.

Wśród najbardziej popularnych rozwiązań pojawiają się modele narożne. Umieszczenie wanny w kącie pomieszczenia umożliwia wyjątkowo funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Warto wiedzieć o tym, że wśród asymetrycznych modeli narożnych pojawiają się wanny o różnej długości brzegów. Mogą posiadać również specyficzne wcięcia, które ułatwią korzystanie z łazienki.

Co warto wiedzieć o wannach asymetrycznych?

Wspomniane rodzaje nie są jedynymi ciekawymi propozycjami w tej kategorii. Możliwy jest również zakup wanien w kształcie pięcio- lub sześciokątów. Wśród wyjątkowo oryginalnych modeli pojawiają się egzemplarze o brzegach różnej wysokości i wanny wpuszczane w posadzkę. Bogata oferta nietypowych kształtów umożliwia dopasowanie wanny do różnych wnętrz.

Te elementy wyposażenia najczęściej produkowane są z akrylu. To chętnie wybierany materiał ze względu na łatwość poddawania go formowaniu. Warto wiedzieć, że tworzywo zachowuje temperaturę pokojową i jest przyjemne w dotyku. Użytkownicy nie muszą obawiać się zetknięcia z zimną powierzchnią. Wykonana z niego wanna może być również antypoślizgowa.

Jaką wannę wybrać?

Poszukując odpowiedniego modelu do swojej łazienki, należy dobrze przemyśleć, w którym miejscu i w jaki sposób zostanie ustawiona. Wśród nietypowych egzemplarzy o różnych kształtach i wymiarach, można odnaleźć wanny odwrócone w prawo lub w lewo. Dzięki temu ich dopasowanie nie stanowi wyzwania.

Warto wiedzieć o tym, że asymetryczne wanny doskonale komponują się z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. To dobre rozwiązanie do łazienek skandynawskich, boho, glamour, retro i rustykalnych. Odpowiednio dopasowany model będzie modny i wygodny dla wszystkich użytkowników. Przemyślana decyzja na pewno umożliwi dokonanie najbardziej korzystnego zakupu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Author

Comments are closed.

Pin It polska.pl lonypodroznik.pl https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/