Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Kuchnia z wyspą w bloku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wydawać by się mogło, że kuchnia z wyspą jest rozwiązaniem dopasowanym tylko do potrzeb domu jednorodzinnego. Wręcz przeciwnie. To doskonała propozycja do mieszkań, jakie znajdują się w blokach. Również i tam wiele osób może docenić obecność wyspy na środku.

Barek w mieszkaniu

Nie można bowiem zapomnieć, że kuchnia z wyspą może mieć różne oblicze. W przypadku mieszkań o ograniczonej powierzchni, najlepiej sprawdzi się barek, które może mieć różnorakie przeznaczenie. Można go wykorzystać jako przedłużenie blatu roboczego. Stawiając krzesła z jednej strony, zyskuje się wygodny stół, który można wykorzystać podczas wspólnych posiłków. Taki barek również stanie się wyraźną granicą pomiędzy kuchnią i salonem, jeżeli te dwa pomieszczenia zostaną połączone. Mała, niepozorna wyspa może mieć bardzo ważne znaczenie dla całej kuchni.

Kuchnia z wyspą i dobrym blatem roboczym

Sama wyspa na ogół ma kształt kwadratu ewentualnie prostokąta. Pod jej spodem warto umieścić pojemne szafki kuchenne, dzięki czemu zyska się dodatkowe miejsce do przechowywania. Sama wyspa powinna mieć wymiar ok. 80×60 cm, aby zapewnić sobie wygodę użytkowania. Z czego powinien zostać wykonany blat roboczy? Wszystko tak naprawdę jest kwestią indywidualną, zależną po części od posiadanych zasobów finansowych. Bardzo drogie są blaty wykonane z konglomeratu, ale można zdecydować się również na inne, nieco tańsze opcje. Należy jednak uwzględnić to, że cała powierzchnia musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na wilgoć.

 

Author

Comments are closed.

Pin It lenaogrod.com.pl ptionua.com https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/