Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jazda konna – hobby na całe życie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sport to zdrowie – poprzez aktywność fizyczną dbamy o nasze ciało, dobre samopoczucie oraz rozwijamy nasza kondycję. Wśród licznych dyscyplin sportowych jazda konna jest dzisiaj jednym z najchętniej wybieranych – i nie powinno to dziwić. Jeździectwo to sport ogólnorozwojowy, pozwalający też na zdobycie nowej, ciekawej pasji!

Czy jazda konna to sport dla każdego?

Zdecydowanie tak – instruktorzy są zdania, że nawet kilkuletnie dzieci mogą być oswajane z koniem, nie ma tez górnej granicy wieku do rozpoczęcia nauki jazdy. Sam sport, jakim jest jazda konna, pozwala na wzmocnienie i rozwój mięśni całego organizmu, poprawienie koordynacji ruchowej, wzmocnienie głównej osi ciała, poprawienie sylwetki. Jazda konna to również szansa na poznawanie nowych miejsc z wysokości końskiego grzbietu. Sport ten to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych!

Jak ubrać się na jazdę konną?

Przygotowując się do pierwszych lekcji nauki jazdy konnej z pewnością warto pomyśleć o kasku na głowę. Kask do jazdy konnej to element, który pozwoli na ochronę czaszki w czasie potencjalnego upadku. Kaski posiadają regulowane paski, które pozwolą na lepsze dopasowanie i na zapięcie kasku pod szyją. Niewielki daszek ochroni nasze oczy przed promieniami słońca.

Dla zachowania wygody w czasie jazd warto wybrać również odpowiednie spodnie – wśród rekomendowanych wymienia się bryczesy jeździeckie. Bryczesy to spodnie wspierające komfort jeźdźca: są odpowiednio profilowane, jak również doskonale skrojone, nie krępują ruchów, skutecznie zabezpieczają skórę i pozwalają jej oddychać. Bryczesy dostępne są w całej gamie wzorów i kolorów. Uzupełnieniem stroju powinny być wygodne buty, najlepiej o wysokości zasłaniającej kostki. To uchroni je przed uderzeniami i możliwymi kontuzjami.

Author

Comments are closed.

Pin It