Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zagospodarować łazienkę, by wyglądała elegancko?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Elegancka łazienka jest dobrze wyposażona i jednocześnie praktyczna. Powinna również zachwycać wyglądem, gdyż jest to miejsce, w którym chętnie odpoczywamy po pracy. Jak zaaranżować pomieszczenie, by było gustowne i z klasą?

Wanna – najważniejszy element łazienki

Wanna to nie tylko ważny element łazienki, który wpływa na jej atrakcyjny wygląd. Jest to również miejsce, w którym wypoczywamy po długim dniu. Warto więc wybrać wannę, która pomoże się zrelaksować.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są wanny asymetryczne. Jajowate, okrągłe czy prostokątne z zaokrąglonymi rogami wyglądają ciekawie i dodają uroku przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, że wanny asymetryczne wolnostojące wymagają dużej łazienki. Postawione na środku łazienki stają się jej centralnym punktem.

Wanna asymetryczna prostokątna, która jest przeznaczona do postawienia wzdłuż jednej ze ścian nie jest tak wymagająca pod względem ilości miejsca, którą należy na nią przeznaczyć. Stawiając wannę tak, by mieć do niej dostęp z trzech stron uzyskamy nie tylko wygodne miejsce do kąpieli, ale również elegancko zaaranżowana łazienkę, która będzie inna niż powszechnie oglądane pomieszczenia.

Wybierając wannę asymetryczną narożną można jednak dużo miejsca zaoszczędzić. Są to wanny, które sprawdzają się nie tylko w małych łazienkach. Dzięki swojemu niecodziennemu kształtowi sprawią, że łazienka będzie wydawała się dużo bardziej interesująca i jednocześnie będzie bardziej praktyczna.

Jak wybrać kolor łazienki?

Kolejnym elementem, który ma ogromny wpływ na wygląd łazienki jest jej kolor. Nowoczesna łazienka nie musi być biała. W ciągu kilku ostatnich lat wszechobecna biel zdominowała wygląd naszych łazienek. Jednak warto poszukać inspiracji i pokusić się o urządzenie łazienki, która będzie wyglądała inaczej.

Bardzo ciekawie wyglądają łazienki w szarościach. Jest to kolor, który elegancko prezentuje się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Ciekawym dodatkiem są kafelki imitujące drewno.

Drewno sprawia, że łazienka zyska przytulny i elegancki wygląd. W większej łazience warto wykorzystać trzeci kolor. Wiele osób obawia się, że zbyt duża ilość barwa w łazience wprowadzi chaos. Nie jest to prawdą. Umiejętne dobranie kolorów pozwoli na stworzenie ciekawej i jednocześnie nowoczesnej łazienki, która będzie zachwycała latami.

Nowoczesna łazienka nie tylko jest elegancka, ale również funkcjonalna. Wygodna przestrzeń do odpoczynku oraz gustowny wygląd to idealne cechy łazienki marzeń, w której mieszkańcy lubią spędzać czas i odpoczywać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne – https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Author

Comments are closed.

Pin It upe-printco.pl kujec.pl -link.com