Ad
Ad
Ad
Technologia

Jak działają szlabany parkingowe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szlabany parkingowe możemy spotkać przy wjeździe na niemalże każde osiedle strzeżone. Montowane są one w wielu miejsca takich jak lotniska, instytucje publiczne, firmy czy centra handlowe. Ich zadaniem jest wydzielenie pewnej strefy, z której mogą skorzystać osoby do tego uprawnione. Zobacz, w jaki sposób działają szlabany parkingowe!

Jak zbudowane są szlabany parkingowe?

Szlaban parkingowy to urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie w różnych strefach publicznych. Petenci i klienci różnych instytucji przyzwyczaili się do obecności szlabanów odgradzających poszczególne strefy danej lokacji. Niewiele osób zastanawia się jednak nad sposobem funkcjonowania tych nowoczesnych urządzeń.

Tak naprawdę istnieje wiele różnych modeli szlabanów parkingowych. Różnią się one od siebie rodzajem napędu oraz sposobem unoszenia i opadania. Wśród najpopularniejszych szlabanów parkingowych możemy wyróżnić szlabany elektromechaniczne i szlabany elektrohydrauliczne. Pierwsze z nich napędzane są za pomocą silnika i przekładni ślimakowej. Z kolei szlabany hydrauliczne funkcjonują wskutek działania ciśnienia cieczy, którym dowodzą pompa oraz tłoki.

Popularność szlabanów parkingowych

Szlabany parkingowe cieszą się dużą popularnością i są wszechobecne w obrębie niemalże każdej strefy publicznej. Te urządzenia są cenione za swoją niebywałą uniwersalność i funkcjonalność. Najnowocześniejsze urządzenia tego typu działają w bardzo sprawny sposób. Czas uniesienia ramienia szlabanu to tylko 0,5 sekundy, co stanowczo ułatwia utrzymanie płynności ruchu ulicznego.

Szlabany parkingowe wykorzystuje się w celu rezerwacji miejsc parkingowych dla klientów danej firmy czy instytucji. Przekroczenie szlabanu zwykle wiąże się z koniecznością wniesienia stosownej opłaty za postój, a to stanowczo zmniejsza chęć przypadkowych kierowców do zajmowania miejsca na wiele godzin.

Jak wybrać szlaban parkingowy?

Jeśli zastanawiasz się na wyborem szlabanu parkingowego, powinieneś przede wszystkim ustalić, w jaki sposób zamierzasz go eksploatować. Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej firmy, z pewnością wystarczy Ci szlaban wykonujący 1000 cykli dziennie.

Duże parkingi, takie jak te przy galeriach handlowych, szpitalach czy instytucjach publicznych, wymagają urządzenia, które będzie w stanie sprostać bardzo intensywnej eksploatacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany parkingowe.

Author

Comments are closed.

Pin It Stolik nocny z półką w stylu loft zobacz wiecej zobacz