Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Diamentowa technika wiercenia w betonie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wykonywanie wierceń w betonie wysokiej jakości wymaga przede wszystkim nowoczesnego sprzętu, doświadczenia i odpowiedniej precyzji. Dlatego w takim wypadku warto skorzystać z usług specjalistów. Firma Cięcie i Wiercenie Przemysław Socha specjalizuje się w diamentowej technice cięcia i wiercenia. Ci fachowcy podejmą się wykonywania otworów technologicznych w stropach i ścianach żelbetowych, betonowych i ceglanych. Ich specjalistyczny sprzęt umożliwia wykonanie otworów rdzeniowych o dowolnej długości i różnych średnicach. W ofercie firmy oprócz wiercenia, znajdują się usługi cięcia w betonie, żelbecie i asfalcie. Cięcia wykonywane są w zależności od potrzeby właściwą do tego celu piłą. Firma stosuje metodę bezudarową i bezpyłową, czyli tzw. ‘na mokro’. 

Technika wiercenia w betonie

Technika diamentowa, jak sama nazwa wskazuje, bazuje przede wszystkim na tym, najtwardszym znanym człowiekowi minerale – diamencie. Jest on jedną z najbardziej krystalicznych postaci węgla. Przy takich pracach jak wiercenie techniką diamentową czy cięcie betonu wykorzystuje się kryształy produkowane syntetycznie, które przypominają ich naturalne odpowiedniki. Wiercenie w betonie to bardzo skomplikowana i wymagająca czynność. Beton nie należy do grupy surowców, w których z łatwością można wywiercić dziurę, chociaż pozornie mogłoby się wydawać inaczej. Jest ciężkim materiałem ze względu na jego gęstość, wytrzymałość i przede wszystkim twardość. Z tego powodu, wiercenia w betoni powinni podejmować się jedynie specjaliści, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem, wiedzą oraz doświadczeniem w tego typu pracach.

Wiercenie otworów w betonie wymaga specjalistycznego sprzętu

Wiercenie w betonie nie mogłoby się obyć bez specjalistycznych elektronarzędzi. Użycie klasycznej wiertarki niestety nie byłoby dobrym rozwiązaniem, chyba że byłby to beton komórkowy. Specjaliści firmy Cięcie i Wiercenie Przemysław Socha do wiercenia otworów w betonie korzystają ze sprzętu, który pozwala pokonać nawet największe przeciwności. W tym celu używają wzmacnianych wierteł oraz tarcz piłowych, które są niezwykle skuteczne oraz przede wszystkim, pozwalają na zminimalizowanie czasu niezbędnego do wykonania zleconych prac.

 

Author

Comments are closed.

Pin It