Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na początku każdego roku szkolnego rodzice otrzymują propozycję ubezpieczenia swoich dzieci. Wielu opiekunów myśli, że skorzystanie z oferty ubezpieczenia zbiorowego jest obligatoryjne dla wszystkich uczniów. Czy rzeczywiście każdy rodzic musi wykupić ubezpieczenie szkolne? Podpowiadamy!

Ubezpieczenie szkolne: obowiązek każdego opiekuna?

Ubezpieczenie szkolne to polisa chroniąca przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Wydawać by się mogło, że każda osoba uczęszczająca do szkoły musi być objęta ubezpieczeniem. Okazuje się, że zakup polisy jest dobrowolny. Przepisy w tym zakresie reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 roku dotycząca ubezpieczeń obowiązkowych, Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Co ważne, istnieją ściśle określone sytuacje, w których wykupienie ubezpieczenia jest konieczne. Według prawa, ubezpieczone muszą być dzieci uczestniczące w wycieczkach szkolnych i innych wyjazdach organizowanych przez placówkę.

Samodzielnie wybrana polisa

Mimo tego, że kupno polisy jest dobrowolne, warto skorzystać z tej możliwości. Jednak zbiorowe polisy oferowane przez szkoły przeważnie zapewniają jedynie podstawową, mocno okrojoną ochronę. Z tego względu przezorni rodzice często decydują się samodzielnie ubezpieczyć dziecko w wybranym przez siebie towarzystwie. Ubezpieczenie szkolne zapewnia dzieciom kompleksową ochronę nie tylko w czasie zajęć szkolnych, ale również podczas weekendów, przerw świątecznych, ferii i wakacji. Jeśli dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, opiekun otrzyma środki pieniężne na  porycie kosztów leczenia, hospitalizacji czy rehabilitacji.

 

 

 

 

Author

Comments are closed.

Pin It eonlinemall.com n-shine-sweet.com place.pl