Ad
Ad
Ad
Biznes

Czy pozycjonowanie stron internetowych wpływa na sukces marki?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając sposobów na to, aby nasza marka czy firma była lepiej widoczna w sieci często myślimy o płatnych reklamach. Specjaliści są jednak zgodni – płatna reklama to chwilowe rozwiązanie, a wśród rekomendowanych wymienia się przede wszystkim pozycjonowanie stron internetowych. Kto zajmuje się pozycjonowaniem? Jak długo trwa proces pozycjonowania? Czy przekłada się on na wyniki firmy?

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest tak ważne?

Konkurencja nie śpi – są tego świadomi wszyscy przedsiębiorcy. Pojawienie się w sieci ze swoją ofertą to dzisiaj niezbędny krok, aby dorównać innym. Trzeba jednak znacznie więcej, aby to nasza oferta była wybierana przez potencjalnych klientów. Podstawą jest odpowiednio zaprojektowana strona internetowa, przyjazna zarówno administratorom, jak i samym użytkownikom – powinna być ona stworzona w taki sposób, aby poruszanie się po niej nie było uciążliwe i aby klienci mogli szybko znaleźć to, co jest im potrzebne. Źle zaprojektowana strona sprawi, że klient będzie błądził, a finalnie wybierze ofertę konkurencji – mówią specjaliści z firmy xann.pl

Krokiem niezbędnym jest również pozycjonowanie stron internetowych. Skuteczne pozycjonowanie pozwoli nam być widocznym na konkretnych frazach. Czym jest pozycjonowanie i jak wpływa na wyniki marki?

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Pozycjonowanie stron internetowych to proces mozolny i stopniowy, jednak wpływający bezpośrednio na wyniki danej marki. Samo pozycjonowanie rozpoczyna się od… spotkania ze specjalistami, omówienia strategii oraz stworzenia audytu strony, która ma być pozycjonowana. Okazuje się, że wiele zależy właśnie od budowy samej strony! Pozycjonerzy stworzą plan działania, który obejmować będzie długofalową współpracę. Efekty pozycjonowania widoczne będą po kilku lub kilkunastu tygodniach. 

Author

Comments are closed.

Pin It