Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Co zabrać na zimowisko?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Obóz narciarski dla dzieci zbliża się wielkimi krokami. Pociechy z niecierpliwością zacierają ręce, ponieważ nie mogą doczekać się takiego wyjazdu. Rodzice powinni upewnić się, czy ich dziecko ma przygotowane wszystkie niezbędne rzeczy, które na takim wyjeździe na pewno się przydadzą.

Zimowa garderoba

Róża Wiatrów to znany organizator różnego rodzaju wyjazdów. Nie tylko tych letnich, ale również zimowych. Ich oferta jest różnorodna. Powracając jednak do tego, co można znaleźć w walizce – zimowisko to wyjazd odbywający się w specyficznych warunkach. Nie ma mowy tutaj o letnich ubraniach, ponieważ dziecko może to przypłacić zdrowiem. Nawet, jeżeli dziecko jest w stanie spakować się już samodzielnie, warto jednak sprawdzić, czy zabrało ono ze sobą niezbędną ilość odzieży zimowej. Ważna w tym wszystkim jest bielizna termiczna – i to przynajmniej po kilka sztuk. Tym bardziej, jeżeli dzieci dużo czasu mają spędzać na dworze. Zimowiska narciarskie to nauka odbywająca się bez względu na to, z jaką temperaturą ma się do czynienia. Aby dziecko było w stanie skupić się na nauce, trzeba położyć nacisk na to, żeby było mu ciepło. Bielizna termiczna na pewno takie ciepło będzie w stanie zapewnić.

O czym nie można zapomnieć?

Obozy narciarskie dla dzieci pozwolą na nabycie odpowiednich umiejętności, jeżeli chodzi o tą dyscyplinę sportową. Nie można jednak zapomnieć o tym, że do czynienia ma się także z innymi działaniami – jak chociażby zabawy na śniegu. Należy się więc upewnić, że dziecko ma niezbędne buty zimowe. Nie tylko jedną parę, ale przynajmniej dwie lub trzy. Na wypadek gdyby jedna para była przemoczona (co się też może przydarzyć), zawsze będzie można założyć drugą, aktywnie uczestnicząc w atrakcjach, jakie przewidziane są na pozostałą część dnia.

Podręczny bagaż

Na zimowiska dla młodzieży należy zabrać ze sobą także bagaż podręczny. Liczy się nie tylko wielka walizka, ale także to, co zawsze będzie można mieć przy sobie. Mowa tutaj chociażby o dokumentach (legitymację zawsze należy mieć przy sobie), jak również pieniądzach. Warto zadbać o to, aby dziecko zawsze miało przy sobie kieszonkowe. Nie musi to być wielka kwota, ale trochę drobniaków przyda się na pewno. Uczestnik będzie mógł kupić sobie jakieś pamiątki z wyjazdu, czy też przekąski. Bez nich młodzi ludzie nie wyobrażają sobie takich wyjazdów. Tym bardziej, że na wyjeździe nie będą musieli obawiać się kontroli rodzicielskiej. 

 

Author

Comments are closed.

Pin It